За формальною визначенням, радіозв'язок - всього лише один з видів комунікіції в людському суспільстві, що розуміється в широкому сенсі як обмін повідомленнями.

Під інформацією розуміється будь-яка сукупність всіляких відомостей, переданих усно або письмово, безпосередньо або за допомогою різноманітних допоміжних засобів.

Радіозв'язок як передача інформації в просторі за допомогою радіохвиль здійснювався з часу винаходу радіо наприкінці дев'ятнадцятого століття. Наразі інтерес до радіозв'язку зріс завдяки тенденціям відмови від дротового зв'язку.

Радіозв'язок може бути одностороннім або двостороннім. Приклад одностороннього радіозв'язку - це типовий побутовий радіоприймач. Двостронній радіозв'язок передбачає наявність в одному пристрої і приймача і передава, наприклад стільниковий телефон, рація.

Рації і портативні радіостанції давно увійшли в наше повсякденне життя, переставши бути чимось дивовижним. Портативні, автомобільні і стаціонарні радіостанції успішно використовуються будівельниками, службами безпеки і в будь-яких інших областях діяльності людей де потрібний дешевий і простий двосторонній зв'язок.

Без портативних радіостанцій не обходиться жоден туристичний похід чи сходження альпіністів. Словом, рації сьогодні - це, швидше необхідність, ніж мода.

Супутниковий зв'язок - також один з видів радіозв'язку, заснований на використанні штучних супутників землі в якості ретрансляторів. Супутниковий зв'язок здійснюється між земними станціями, вони можуть бути як стаціонарними, так і рухливими.

За допомогою рації ви можете швидко повідомити що-небудь і отримати відповідь, не чекаючи, поки з'єднання встановиться. Ви можете зв'язатися відразу зі всією Вашою групою, хто знаходиться на Вашій частоті, не телефонуючи всім по черзі. Акумулятор хорошої рації працюватиме, коли всі мобільні телефони безповоротно замовкнуть. Хороша рація суттєво менше боїться бризок, падінь і пилу.